O firmie | Ceramika Bolesławiecka, Ceramika Wiza Bolesławiec, ceramika z Bolesławca

O firmie

Ceramika Artystyczna „WIZA” jest jedną z wiodących firm wytwarzających ceramikę stołową. Od małego zakładu rzemieślniczego, zatrudniającego kilku pracowników, rozwinęła się w doskonale prosperującą spółkę rodzinną, zatrudniającą obecnie ponad 140 osób. Obecnie firma ma znaczącą pozycję na rynku europejskim i amerykańskim. Główną gałęzią produkcji są naczynia kuchenne. Klientom oferujemy zestawy śniadaniowe, obiadowe, komplety do kawy i herbaty, czajniki, dzbanki, wazony, kubki, talerze i pozostałą galanterię użytkową. Bez problemu zainteresowani skompletują swój wymarzony zestaw naczyń.

Nasze wyroby poza bogactwem kształtów, wyróżniają się wspaniałym zdobieniem. W ofercie posiadamy bardzo szeroką gamę dekoracji. Oferujemy zdobienia zarówno stempelkowe standardowe – bolesławieckie jak i gustowne, wyjątkowe i artystyczne, sygnowane własnoręcznym podpisem twórcy, co czyni je jeszcze bardziej unikatowymi. Wszystkie nasze dekoracje wykonane są podszkliwnymi farbami pozbawionymi ołowiu i pierwiastków promieniotwórczych, są nieścieralne i nierozpuszczalne w kwasach, co daje gwarancję bezpieczeństwa dla zdrowia człowieka.

Oprócz przeznaczenia użytkowego nasze wyroby mogą stanowić wspaniałe ozdoby domowe. Wszystkie wytwarzane wyroby, dzięki starannemu doborowi glin biało wypalających się i wysokiej temperaturze wypału 1.230o C , są termoodporne i nadają się do zapiekania w piekarnikach i kuchenkach mikrofalowych oraz mycia w zmywarkach mechanicznych. Przez lata będą służyć do przechowywania wszelkich produktów spożywczych.

 
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA NASZYCH PRODUKTÓW I DEKORACJI